"Вярвам в единната обща сила на човешкия род,
за да твори добро.
"  - Христо Ботев

Developed by JoomVision.com

ОУ Христо Ботев с. Чомаковци ОУ Христо Ботев с. Чомаковци

ОУ Христо Ботев с. Чомаковци ОУ Христо Ботев с. Чомаковци

ОУ Христо Ботев с. Чомаковци ОУ Христо Ботев с. Чомаковци

Занятията в ПИГ І клас - 2012/2013 г.

седмица
тема
бр. часове
забележка
 
 
 
 
 1.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
17.09-21.09
II.Самоподготовка
10ч.
 
 
III. Занимание по интереси:
 
 
17.09
Занимания по избор
2ч.
 
18.09
ПТД - 1.Изработване на емблеми и различителни знаци.
2ч.
 
19.09
ПТД - 2. Изработване на знаме.
2ч.
 
20.09
СД – 3. Намери си другарчето
2ч.
 
21.09
ПЛД – 4. Да се запознаем с училищния парк.
2ч.
 
 
 
 
 
2.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
24.09-28.09
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III.Занимание по интереси:

 
 
24.09
СД -1.Великани и джуджета.
2ч.
 
25.09
ПЛД -2. Есен в родния край.
2ч.
 
26.09
ИД -3.Цветен отпечатък на есенен лист
2ч.
 
27.09
ЛТД-4. При динозаври­те
2ч.
 
28.09
ПТД – Пано от мидички.
2ч.
 
 
 
 
 
3.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
01.10-05.10
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
01.09
СД-1. Търси си къщичка.
2ч.
 
02.09
ПЛД-2. Растенията през есента.
2ч.
 
03.09
ИД-3. Оцветяване.
2ч.
 
04.09
ЛТД-4. Моята любима приказка.
2ч.
 
05.09
ПТД -5. Воден свят.
2ч.
 
 
 
 
 
4.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
08.10-12.10
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
08.10
СД-1. Топка на съседа.
2ч.
 
09.10
ПЛД-2. Моят роден край.
2ч.
 
10.10
ИД - 3. ИИ – бои и цветове.
2ч.
 
11.10
ЛТД-4. В света на приказките.
2ч.
 
12.10
ПТД -5.Събиране на прир. материали.
2ч.
 
 
 
 
 
5.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
15.10-19.10
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
15.10
СД-1. Подскачащият кръг.
2ч.
 
16.10

ПЛД-2.Есен в родния край                                                               

2ч.
 
17.10
ИД - 3. Моето училище.
2ч.
 
18.10
ЛТД-4. Приказки обичам.
2ч.
 
19.10
ПТД -5. Играчки от прир.материали.
2ч.
 
 
 
 
 
6.седм.

I. Организиран отдих и спорт

8 ч.
 
22.10-26.10
II.Самоподготовка
8 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
22.10
ПЛД - 2. Да пазим родната природа.
2ч.
 
23.10
ИД - 3. Река Дунав.
2ч.
 
24.10
ЛТД - 4.”Червената шапчица”.
2ч.
 
25.10
ИД -3.Цветен отпечатък на есенен лист
 
 
26.10
ПТД - 5. Облечи куклата.
2ч.
 
 
 
.
 
7.седм.

I. Организиран отдих и спорт

6 ч.
 
29.10-02.11
II.Самоподготовка
6 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
29.10
ИД – 3. Оцветяване.
2ч.
 
30.10
ЛТД - 4. Разкажи ми приказка.
2ч.
 
31.10
ЛТД - 4. „Снежанка”.
2ч.
 
01.11
СД – 3. Намери си другарчето
2ч.
 
02.11
ПТД - 5.Оригами.
2ч.
 
 
 
.
 
8.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
05.11-09.11
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
05.11

СД - 1. Врабци и врани

2ч.
 
06.11
ПЛД - 2. Как да се храним здравословно
2ч.
 
07.11
ИД - 3. Последният есенен лист
2ч.
 
08.11
ЛТД - 4. Вълшебна приказка
2ч.
 
09.11
ПТД  - 5. Печати
2ч.
 
 
 
 
 
9.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
12.11-16.11
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
12.11
СД -1.Топка над глава
2ч.
 
13.11
ПЛД - 2. Море, суша, небе
2ч.
 
14.11
ИД - 3. Нарисувай усмивка.
2ч.
 
15.11
ЛТД-4. Гатанки.
2ч.
 
16.11
ПТД -5. Моделиране.
2ч.
 
 
 
 
 
10.седм

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
19.11-23.11
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси

 
 
19.11
СД -1. Стена
2ч.
 
20.11
ПЛД -2. Определи – игра за контактност
2ч.
 
21.11
ИД - 3. Моят приятел.
2ч.
 
22.11
ЛТД - 4. Народна приказка.
2ч.
 
23.11
ПТД -5. Играчки от природни материали
2ч.
 
 
 
 
 
11.седм

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
26.11-30.11
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
26.11
СД -1. Премести се.
2ч.
 
27.11
ПЛД - 2. Плодовете разделени по цветове.
2ч.
 
28.11
ИД - 3. Кой как ще нарисува мечтите си.
2ч.
 
29.11
ЛТД - 4. Познай по гласа.
2ч.
 
30.11
ПТД - 5. Най-добрият шофьор.
2ч.
 
 
 
 
 
12.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
03.12-7.12
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
03.12

СД -1. Ква – ква.

2ч.
 
04.12
ПЛД -2. Цветята в класната стая.
2ч.
 
05.12
ИД - 3. Цветовете на дъгата.
2ч.
 
0612
ЛТД -4. Приказка от Братя Грим.
2ч.
 
07.12
ПТД -5. Играчки за елхата.
2ч.
 
 
 
 
 
13.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
10.12-14.12
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
10.12
СД - Топка над глава.
2ч.
 
11.12
ПЛД - 2. За родния край–интересно и увлекателно.
2ч.
 
12.12
ИД - 3. Писмо до Дядо Коледа.
2ч.
 
13.12
ЛТД - 4. Приказки от Андерсен.
2ч.
 
14.12
ПТД -5. Гирлянди за класната стая.
2ч.
 
.
 
 
 
14.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
17.12-21.12
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
17.12

СД -1. Зимни празници.

2ч.
 
18.12
ПЛД - 2. Дърветата през зимата.
2ч.
 
19.12
ИД - 3. Коледни презентации.
2ч.
 
20.12
ЛТД - 4.Коледни приказки.
2ч.
 
21.12
ПТД -5.Коледна изненада.
2ч.
 
 
 
 
 
15.седм

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
07.01-11.01
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
07.12
СД -1. Ритмични упражнения.
2ч.
 
08.12
ПЛД - 2. Зимата и аз.
2ч.
 
09.12
ИД - 3. Рисувам смело и пея.
2ч.
 
10.12
ЛТД - 4. Разкажи ми приказка.
2ч.
 
11.12
ПТД -5. Снежен човек.
 
 
 
 
 
16.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
14.01-18.01
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
14.01
СД-1. Вълк и лисица.
2ч.
 
15.01
ПЛД - 2. Зима в родния край.
2ч.
 
16.01
ИД - 3. Рисунки от петна.
2ч.
 
17.01
ЛТД-4. Да си направим театър!
2ч.
 
18.01
ПТД -5. Моделиране – самолети.
2ч.
 
 
 
 
 
17.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
21.01-25.01
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
21.01
СД -1. Тунел. Точен стрелец.
2ч.
 
22.01
ПЛД - 2. Правилата на здравето.
2ч.
 
23.01
ИД - 3. Колективна картина
2ч.
 
24.01
ЛТД - 4. Стихове за зимата.
2ч.
 
25.01
ПТД -5. Изработване на маски.
2ч.
 
 
 
 
 
18.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
28.01-01.02
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
28.01
СД -1. Ритмични игри.
2ч.
 
29.01
ПЛД - 2. Крива пътека
2ч.
 
30.01
ИД - 3. Илюстрация на изучено произведение.
2ч.
 
31.01
ЛТД - 4. Приказки от Шарл Перо
2ч.
 
01.02
ПТД -5. Бижута от солено тесто.
2ч.
 
 
 
 
 
 

            II срок 

 
 
19.седм.

I. Организиран отдих и спорт

8 ч.
 
04.02-08.02
II.Самоподготовка
8 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
04.02
ПЛД - 2. Писателите за нашата река
2ч.
 
05.02
ИД -3.Апликации чрез изкъсване
2ч.
 
06.02
СД-1. Вълк и лисица.
2ч.
 
07.02
ЛТД - 4. Пипи Дългото чорапче.
2ч.
 
08.02
ПТД - 5. Магия с хартия.
2ч.
 
 
 
 
 
20.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
11.02-15.02
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
11.02
СД - 1. Състезателни игри.
2ч.
 
12.02
ПЛД - 2. Природни феномени
2ч.
 
13.02
ИД - 3. Оригами - лодка
2ч.
 
14.02
ЛТД - 4. Приказка за Хитър Петър.
2ч.
 
15.02
ПТД - 5.Домино
2ч.
 
 
 
 
 
21.седм.

I. Организиран отдих и спорт:

16 ч.
 
18.02-22.02
II.Самоподготовка
16 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
18.02

СД -1. Игри на открито при зимни усл.

 
19.02
ПЛД – 2. Растенията през зимата.
 
20.02
ИД – 3.  Рисунка за мама.
 
21.02
СД -1. Игри на открито при зимни усл.
2ч.
 
22.02
ИД - 3..Рисунки от петна.
2ч.
 
 
ЛТД - 4.Най-добрата мама
2ч.
 
 
ПТД - 5. Най – добър стрелец.
2ч.
 
 
 
 
 
22.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
25.02-01.03
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
 
СД -1. Боите ли се от великана.
2ч.
 
25.02
ПЛД - 2. За здравето – рисунка на плод
2ч.
 
26.02
ИД - 3. Апликации на мартеници
2ч.
 
27.02
ЛТД - 4.Най-добрата мама
2ч.
 
28.02
ЛТД - 4. Легенда за мартениците
 
 
01.03
ПТД - 5. Връзваме си мартенички
 
 
 
 
 
 
23.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 

04.03 -08.03

II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
04.03
СД -1.Рибари с топка.
2ч.
 
05.03
ПЛД - 2. Родният край през пролетта
2ч.
 
06.03
ИД - 3. Пролетно букетче
2ч.
 
07.03
ЛТД - 4. Стихове за пролетта
2ч.
 
08.03
ПТД - 5. Хартиени цветя
2ч.
 
 
 
 
 
24.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
11.03-15.03
II.Самоподготовка
10 ч.
 
11.03

III. Занимание по интереси:

 
 
12.03
СД -1. Ритмични игри.
2ч.
 
13.03
ПЛД - 2. Реката през пролетта
2ч.
 
14.03
ИД - 3. Любим телевизионен герой.
2ч.
 
15.03
ЛТД - 4. Приказки от Ангел Каралийчев
2ч.
 
 
 
 
 
25.седм

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
18.03-22.03
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
18.03
СД-1. Състезателни игри.
2ч.
 
19.03
 ПЛД-2. Пътешественик
2ч.
 
20.03
ИД - 3. Моят домашен любимец.
2ч.
 
21.03
ЛТД-4. Стихове от Виктор Самуилов.
2ч.
 
22.03
ПТД -5. Оригами- зайче
2ч.
 
 
 
 
 
26.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
25.03-29.03
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
25.03
СД-1. Лови топката.
2ч.
 
26.03
ПЛД-2. Кой е спуканият балон?
2ч.
 
27.03
ИД - 3. Великденски картички.
2ч.
 
28.03
ЛТД-4. Песни и приказки за Великден.
2ч.
 
29.03
ПТД -5. Шарено яйце.
2ч.
 
 
 
 
 
27.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
08.04-12.04
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
08.04

1. СД- Щафетни игри.

2ч.
 
09.04
ПЛД-2. Кое животно съм
2ч.
 
10.04
ИД - 3. Апликация с точки.
2ч.
 
11.04
ЛТД-4. Приказка от Ангек Каралийчев.
2ч.
 
12.04
ПТД -5. Мозайка от яйчени черупки.
2ч.
 
 
 
 
 
28.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
15.04-19.04
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
15.04
СД-1. Столица.
2ч.
 
16.04
ПЛД-2. Обичам родния си край
2ч.
 
17.04
ИД - 3. Рисунка за настроение
2ч.
 
18.04
ЛТД-4. Разкажи ми приказка.
2ч.
 
19.04
ПТД -5. Моделиране.
2ч.
 
 
 
 
 
29.седм.

I. Организиран отдих и спорт

12 ч.
 
22.04-26.04
II.Самоподготовка
12 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
22.04
СД-1. Забраненият кръг.
2ч.
 
23.04
ИД-3. Апликация
2ч.
 
23.04
ЛТД-4.Искам да разкажа.......
2ч.
 
24.04
ПТД -5.Работа с прир. материали
2ч.
 

        25.04

ПЛД-2. Кое животно съм
2ч.
 
26.04
СД -1. Боите ли се от великана
2ч.
 
 
 
 
 
30.седм.

I. Организиран отдих и спорт

10 ч.
 
29.04-11.05
II.Самоподготовка
10 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
29.04
СД-1. Внимавай кой си. Ти гониш.
2ч.
 
30.04
ПЛД-2. Фантастични образи.
2ч.
 
06.05
ИД - 3. Колективна рисунка.
2ч.
 
07.05
ЛТД-4. Дядовата ръкавичка.
2ч.
 
08.05
ПТД -5. Албум за хербарий
2ч.
 
09.05
СД- Щафетни игри.
2ч.
 
10.05
ИД - 3..Рисунки от петна.
2ч.
 
11.05
ИД-3. Оцветяване.
2ч.
 
 
 
 
 
31.седм.

I. Организиран отдих и спорт

14 ч.
 
13.05-17.05
II.Самоподготовка
14 ч.
 
 

III. Занимание по интереси:

 
 
13.05
СД-1. Топката пътува.
2ч.
 
14.05
ПЛД-2. Да се погрижим за растенията
2ч.
 
15.05
ИД - 3. Рисунка на асфалт.
2ч.
 
16.05
ЛТД-4. Поетите за лятото.
2ч.
 
17.05
ПТД -5. Хранилка за птички.
2ч.
 
20. 05.
Занимания по избор
2ч.
 
22.05
Занимания по избор
2ч.
 
 

.

Начало Графици Занятията в ПИГ І клас - 2012/2013 г.